top of page
nowy projekt realizowany w CLVIII Liceum w ramach programu Erasmus + 2017-2019
Wizyta w Polsce 18-25 maja 2019 r.
relacja z wizyty dostępna jest na:
https://www.facebook.com/158liceum/
Film podsumowujący wizytę w Warszawie
Sobota 18 maja 2019 - goście przybywają :-)
Niedziela 19 maja 2019 - integracja
W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie zorganizowaliśmy piknik dla naszych gości, uczniów i nauczycieli. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, piękna pogoda. To był wspaniały dzień. Uczniowie mieli czas, by się poznać, porozmawiać, pośmiać i pobawić.
Poniedziałek 20 maja 2019 - prezentacje historyczne - Wiek XX - wiek konfliktów
Z samego rana uczniowie uczestniczyli w zajęciach z grafiki komputerowej. Potem udalis się do ursynowskiego Ratusza, gdzie odbyło się oficjalne powitanie naszych gości i rozpoczęcie cyklu zajęć pt. ,,Wiek XX wiekiem konfliktów"
Delegacja z każdego kraju przedstawiła najważniejsze wydarzenia XX wieku z punktu widzenia swojego państwa.
Po południu uczniowie pracowali nad makietami pt. ,,The city with the European Spirit" a nauczyciele mieli sesję poświęconą metodom zapobiegania niepowodzeniom szkolnym.
Wtorek 21 maja 2019 - czasy PRL-u
Rano uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych czasom PRL-u. Lekcję przygotowali uczniowie z Polski. Następnie w centrum Warszawy odbyła się gra miejska, podczas której poznaliśmy najważniejsze miejsca okresu 1945-1989 i poczuliśmy atmosferę tamtych czasów. Po grze zwiedzaliśmy Muzeum Czasów Komunizmu, a na zakończenie odbyła się przejażdżka zabytkowym ,,ogórkiem" w rytm hitów PRL-u.
Czwartek 23 maja 2019 - druga wojna światowa
Z samego rana uczniowie wzięli udział w lekcji chemii na temat wykorzystania octu, który był ważnym elementem życia w czasach wojny i PRL. W tym samym czasie nauczyciele ze szkół partnerskich prowadzili zajęcia z uczniami naszej szkoły. Potem uczestnicy projektu pracowali nad prezentacjami, a nauczyciele uczestniczyli w warsztatach na temat projektów w edukacji.
Po południu odbyła się gra terenowa po getcie warszawskim. A dzień zakończył się wspólną kolacją z tradycyjnymi polskimi potrawami.
Środa 22 maja 2019 - tradycyjne zawody
Tego dnia uczyliśmy się o zawodach, które w każdym z partnerskich krajów uznawane są za tradycyjne lub ginące. Były to m. in. hafty z Rumunii, koronki z Cypru, ratownictwo górskie z Austrii, pszczelarstwo z Polski, stolarstwo z Hiszpanii. Potem uczniowie wzięli udział w warsztatach historycznych poświęconych gettu warszawskiemu, by po południu udać się do pasieki w celu poznania pracy pszczelarza i pszczół. Ostatnim punktem tego dnia był park filmowy i konkurs na najciekawsze zdjęcie.
Piątek 24 maja 2019 - podsumowanie i pożegnanie
Ostatniego dnia od rana uczniowie kończyli swoje prezentacje, a nauczyciele szkolili się w temacie wykorzystania miasta w edukacji. Potem uczniowie zaprezentowali swoje prace, w których zawarli odpowiedzi m.in. na pytania o wartość projektu, najciekawsze miejsca i działania.
Po zakończeniu prezentacji nadszedł czas na uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa oraz pożegnalny tort. W sobotę wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i wspomnień.
bottom of page